Moja szkoła językowa

Home » dla rodzica » Która szkoła językowa jest najlepsza?

Która szkoła językowa jest najlepsza?

Kim jestem?

Nazywam się Izabela Czyżewska, od wielu lat prowadzę szkołę językową English Way School - chcę podzielić się moją wiedzą i doświadczeniem, zarówno jako nauczyciel angielskiego, jak i bizneswoman. Istotną częścią mojego życia są również podróże, a więc wątki z nimi związane również będą pojawiać się na blogu. Zapraszam do lektury i komentowania!

Archives


Jak dobrze wybrać szkołę językową?

2017-06-26 10.09.32

Wakacje dobiegają końca, zaczynasz myśleć o szkole, o organizacji roku szkolnego, zajęciach dodatkowych. Wrzesień to miesiąc, w którym zazwyczaj wybierasz kurs angielskiego dla dzieci, dla siebie  W gąszczu ofert szkół językowych nie możesz się odnaleźć.

Którą masz wybrać? 

Gdzie otrzymasz najwięcej, gdzie uczą najlepiej, czym się kierować przy wyborze?

Wybór kursu nie jest równie prosty, jak zakup bułek w sklepie. Podejmujemy decyzję na dłużej, często na cały rok szkolny, ważne aby ta decyzja była dobra.

Kurs językowy to usługa, gdzie taniej zazwyczaj znaczy gorzej, a cena bezpośrednio przekłada się na jakość.

Oferty reklamowe szkół wyglądają podobnie, obiecują wysoką jakość, profesjonalizm, efekty.

Jak masz więc wybrać tę właściwą?

Można wyszczególnić parę istotnych kwestii, które należy wziąć pod uwagę, zanim ostatecznie zdecydujesz się na zapis do wybranej placówki..

Poniżej przestawiam parę praktycznych porad, którymi warto się kierować przy wyborze kursu językowego:

best team

1. Sprawdź, kto tam uczy – w nauczaniu, oprócz ucznia, najważniejszy jest nauczyciel. Pytaj o kwalifikacje i doświadczenie kadry, a także jak długo współpracuje ze szkołą. Ważne, aby była to osoba sprawdzona.

2. Obejrzyj szkołę – przyjdź osobiście lub pooglądaj zdjęcia z zajęć, sprawdź, w jakich warunkach będziesz się uczyć Ty lub Twoje dziecko – atmosfera na zajęciach jest równie ważna.

3. Poproś o lekcję próbną – uznane placówki chętnie zapraszają na bezpłatne zajęcia osoby niezdecydowane.

4. Lokalizacja – dowiedz się, czy jest dogodny parking, czy łatwo dojechać komunikacją. To są szczegóły, jednak równie istotne dla naszego komfortu. Jeśli w pobliżu szkoły są sklepy, usługi, miejsca, gdzie możesz się udać załatwić swoje sprawy, w czasie gdy dziecko ma lekcje – to dodatkowy atut.

5. Opłaty i administracja – jasny system rozliczeń, przejrzysta umowa, sprawne załatwienie formalności również są niezmiernie istotne.
Obsługa Słuchaczy w internecie to także duże ułatwienie – masz na bieżąco podgląd swojej grupy (kalendarza zajęć, tematów, płatności).

2017-06-30 15.58.58

6. Zapytaj o opinię – poczytaj np. opinie na fanpage’u szkoły na Facebooku. Sprawdź, co sądzą o szkole jej aktualni klienci, dlaczego wybrali akurat to miejsce. Co im się podoba?

7. Wejdź na stronę internetową szkoły – jakie jest Twoje pierwsze wrażenie? Strona www, to wizytówka i często pierwszy kontakt klienta z placówką – jeśli odstręcza wyglądem, jest przestarzała, a informacje są nieaktualne bądź trudno je znaleźć, to warto się zastanowić, czy w samej szkole nie będzie podobnie.

Życzę Ci powodzenia w wyborze najlepszego kursu językowego!

2017-07-09 11.07.37


Dodaj swój komentarz, będzie mi bardzo miło!

Polub, jeżeli Ci się spodobało. Udostępnij dalej, może przyda się komuś, a mnie to napędza do działania 🙂

Zapraszam Cię na Fanpage English Way School  na Facebooku, a także na stronę szkoły, którą prowadzę English Way School Szkoła Języków Obcych.

Oto mój profil na Instagramie, gdzie wrzucam zdjęcia m.in. z moich podróży i zajęć językowych.


8 Comments

 1. serduszkowamama says:

  Z tymk szkolami to naprawde klopot. Tego tyle teraz jest… najlepiej chyba zwrocic uwage na to jak czesto sa zajecia w ktorych uczestnik musi zrobic cos sam, np. Wypowiedziec sie na dany temat

  Like

 2. Michał W. says:

  Osobiście uczyłem się prywatnie, w małej grupie 4 osobowej. Nauczycielka była naprawdę świetna i dzięki niej potrafię posługiwać się językiem angielskim na wysokim poziomie:)

  Like

 3. Bulejowska says:

  Ja już tyle razy zawidołam się na szkołach językowych, że postanowiłam spróbować czegoś innego, konwersacji z nativem. Dzięki temu odblokowała swoją mowę .

  Like

  • Kamila says:

   Niestety szkoły językowe często działają w dość dziwny sposób, albo posługują się jednym schematem, a do każdego należy podejść indywidualnie. Rozmowy to kluczowa sprawa, bo najczęściej uczniowie właśnie z tym mają problem 🙂

   Like

 4. Bardzo pomocny artykuł, jeśli kiedyś będę miała dylemat. Wrócę do tego tekstu 🙂

  Like

 5. parisbymoni says:

  Lekcje probne to swietny pomysl, bo mozna zobaczyc, jak faktycznie wyglada nauczanie w danej szkole.

  Like

 6. Matkiupadki.pl says:

  Kurczę, myślę, że mimo zastosowania tych punktów i tak mozemy źle trafić. O nauczycielach w internecie jest niewiele opinii a ciężko czasem znaleźć kogoś na żywo. A jak trafimy źle – kasa wyrzucona w błoto, bo nauczanie języka musi być zrobione porządnie. Mimo wszystko myślę, ze ujęte punkty są rzecyzwiście tym, na co należy zwrócić uwagę 🙂

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 908 other followers

%d bloggers like this: