Moja szkoła językowa

Home » szkoła językowa » Okres świąteczny w szkole – jak to rozegrać?

Okres świąteczny w szkole – jak to rozegrać?

Kim jestem?

Nazywam się Izabela Czyżewska, od wielu lat prowadzę szkołę językową English Way School - chcę podzielić się moją wiedzą i doświadczeniem, zarówno jako nauczyciel angielskiego, jak i bizneswoman. Istotną częścią mojego życia są również podróże, a więc wątki z nimi związane również będą pojawiać się na blogu. Zapraszam do lektury i komentowania!

Archives


2016-12-12-14-13-14

Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok to czas, kiedy dzieci mają dwa tygodnie ferii.  Często wyjeżdżają, odwołują w związku z tym zajęcia, przekładają.

Jak wobec tego podejść do planowania grafiku pracy swojej szkoły?

Osobiście uważam, że powinniśmy pracować harmonogramem roku szkolnego, czyli wolne w szkole = wolne na zajęciach dodatkowych.  Dotyczy to zwłaszcza grup dziecięcych i młodzieżowych, ale dorośli też często chcą w tym czasie mieć trochę laby.

Oszczędzi nam to wiele nerwów i pozwoli spokojnie zaplanować ten świąteczny czas, a przy okazji, my także odpoczniemy i znajdziemy czas dla własnej rodziny 🙂

Trochę inaczej wygląda sytuacja w przypadku lekcji indywidualnych – to już kwestia dogadania się i naszych wzajemnych chęci.

Jeśli chodzi natomiast o marketingowe wykorzystanie Świąt, to jest to doskonały czas, aby przy pomocy drobnych upominków: słodyczy, kartek itp. zbudować ciepły wizerunek i sympatycznie utrwalić się w pamięci klientów. Jeśli te gadżeciki będą miały logo naszej szkoły, to tym lepiej.
Zróbmy mini-wizytę św. Mikołaja pod koniec lekcji i rozdajmy dzieciakom łakocie, na pewno się ucieszą . Nie zapomnijmy o zrobieniu zdjęć z tego wydarzenia – tego typu sytuacje są idealne do dzielenia się nimi na fanpage szkoły.

Święta stwarzają też okazję do zaoferowania warsztatów bożonarodzeniowych – jeśli mamy możliwości organizacyjne, to zaprośmy dzieci do pieczenia pierniczków, tworzenia ozdób, śpiewania kolęd po angielsku.

Należy odpowiednio wcześniej promować wydarzenie, ustalając niewielką cenę, tak aby przyciągnąć dzieci spoza grona naszych słuchaczy. To też sposób na podreperowanie grudniowego budżetu, zmniejszonego przez ograniczenie liczby zajęć w związku z feriami.

Nie zapominajmy o świątecznym przystrojeniu szkoły – stworzenie przyjemnej atmosfery  pomaga w pracy nam, a także  buduje pozytywny wizerunek w świadomości klienta.

Pamiętajmy również o rozesłaniu życzeń firmom i osobom,  z którym współpracujemy – to miły gest. Zadbajmy o nadanie im  osobistej, niesztampowej formy – budujmy dobre relacje.

Merry Christmas!

 

Piszcie do mnie, jeśli chcecie o coś zapytać.

English Way School Szkoła Języków Obcych – moja szkoła angielskiego

Fanpage English Way School  na Facebooku

 


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 908 other followers

%d bloggers like this: